MTV Dance!

30. listopadu 2008 v 14:29 | Teris |  Zdraví, krása a pohyb

Dejte si do těla: MTV Dance

Hledáte ten pravý sport, při kterém skvěle posílíte tělo nebo spálíte kalorie? Možná ho najdete mezi třemi fitness novinkami. AquaBike, bosu či MTV dance - všechny jsou zábavné a pro tělo šetrné. Vyzkoušela jsem je na vlastní kůži, Zkuste je také!
Tento taneční styl je, jak už název napovídá, inspirovaný videoklipy, které můžete vidět na MTV. Jestliže se tedy chcete naučit tančit jako Justin Timberlake nebo Rihanna, přihlaste se na lekce MTV dance (jde vlastně o odnož street dance, upraveného do komerčnější podoby). Posílíte jím celé tělo, zhubnete, zlepšíte si držení těla a skvěle se pobavíte.
KDE? Zatančit si můžete v pražském studiu Dance Perfect (www.danceperfect.cz), kde vás pololetní kurzovné přijde na 3200 Kč. Taneční internetový server www.danceacademy.cz nabízí síť tanečních lekcí, workshopů a kurzů, které probíhají po celé České republice.

MTV DanceRáda tančím, takže jsem se na hodinu MTV dance těšila. Lekce začala rozcvičkou, během níž se tělo rozehřeje posilováním a základním nácvikem tanečních prvků. Už při ní jsem si připadala jako dřevo. A co teprve potom, když se začala tančit sestava a já měla nohama, rukama i hlavou dělat vždy úplně něco jiného! Trenérka Ivana Hannichová z taneční skupiny Dance2XS mě ale uklidnila: "V tanci hodně záleží na pohybové paměti, a ta se dá časem natrénovat. Každý by měl být spíše připravený na to, že to hned nepůjde." Při hodině jsem sice netančila jako Jennifer Lopez, ale zato jsem se zpotila a pobavila při příjemné hudbě. Nakonec mi totiž bylo jedno, že dávám nohu o něco níž, nebo jsem nenatáhla ruku, jak jsem měla. Někdy jsem se prostě pohupovala do rytmu podle sebe. Určitě bych ale všem poradila: ještě než se pro tančení rozhodnete, je dobré se jít na lekci předem podívat. Jen tak zjistíte, že vám tančení, hudba a nebo styl výuky trenéra vyhovuje. Nemyslete si ale, že odejdete z hodiny a budete hned umět tančit, tancování chce trpělivost. Hlavně to ale po první hodině nevzdávejte, uvidíte, jak vás to pak bude bavit!

www.elle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama